е-mail:
пароль:

забыли пароль?

регистрация

Чего надобно стране?

"ума"

работы

армии

28.07.2018 15:34

Що означає сьогоднішня хресна хода УПЦ КП


Хресна хода як святкування 1030 річчя Хрещення Руси чи політична демонстрація віруючих за єдину помісну Церкву?

Сьогодні у суботу 28 липня за православним церковним календарем святкується пам'ять рівноапостольного великого князя Володимира, який Хрестив Київську Русь. Таким чином, це є і свято Хрещення Київської Русі. Учора, коли святкувала Українська Церква Московського Патріархату,  було зрозуміло що святкується саме це. Але сьогодні акцент святкування чомусь змістився у політичну площину отримання автокефалії Українській православній Церкві.
З церковної точки зору це питання повністю абсурдне і його можна розглядати тільки як політичні ігрищі, в чому свідомо чи не свідомо приймає участь Вселенський патріарх.
По – перше, якій церковній структурі давати автокефалію? Чи Українській православній Церкві Київського патріархату, чи Московського. А може Українській Автокефальній церкві, чи Українській Греко-католицькій?
По-друге Вселенський Патріарх за церковними канонами не має право давати автокефалію  тій Митрополії, яка не входить в її помісну церкву. Вселенський патріарх не Папа Римський, а тільки так називається «Вселенський», а так він, по суті,  такий же Патріарх своєї Константинопольської помісної церкви як і Кирил Російської помісної церкви, яка називається Російська православна Церква.
Свого часу Київська митрополія отримала статус Помісної церкви, тобто отримала автокефалію від Вселенського патріарха, тому що входила в її юрисдикцію. Таким чином автокефалію Українській православній церкві Московського патріархату може дати тільки Патріарх Кирил, а не Ворфоломей.
Щодо надання автокефалії Українській православній Церкві Київського патріархату не може бути і мови, тому що вона і так автокефальна і має статус Помісної  церкви та свого Патріарха Філарета.  Його можна тільки визнати, а визнати його Варфоломей не має можливості по церковним канонам, тому що на території України вже діє церковна структура, яка входить до вселенського православ’я. Просто дві помісні структури однієї церкви не можуть бути на одній території.
Таким чином, щоб Українська православна Церква була визнана вселенським православ’ям як помісна, а Філарет як Патріарх цієї церкви,  треба добитися, щоб Російська православна церква ліквідувала добровільно свою митрополію на території України, що є утопією.
Можна насильно ліквідувати її, але тільки політичними методами.  Визнати її незаконною на території України, скасувати реєстрацію, заборонити діяльність. тобто відправляти служби у храмах. Але що робити з цими Храмами та монастирями? Відбирати? Але ж це власність  або релігійних громад або самої Російської православної Церкви. Це повне беззаконня.  А на якій законній підставі взагалі можна визнати діяльність Української православної церкви незаконною?
Є ідея використати для цього бойові дії на Донбасі та підтримку сепаратистів Московською церквою. Але це дуже слабкий аргумент Офіційно війна між Україною і Росією не оголошена. Українська православна церква офіційно займає нейтральну позицію щодо підтримки чи не підтримки сепаратистів. Звісно, була б політична воля і можна нагнути суддів, СБУ, сфабрикувати справу проти цієї церкви. Все це політика. А з духовної точки зору, як на це подивиться Господь Бог? Чи буде у Нього благоволєніє до Церкві, яка отримає визнання таким методом.


Юрій Бут, політичний оглядач.

Поведал мируКОМІТЕТ ВИБОРЦІВ УКРАЇНИ
предыдущаяследующая
всего комментариев: 2

сортировать комментарии: от первого к последнему, от последнего к первому
MCF@i.ua 30.07.2018 10:37


MCF@i.ua 28.07.2018 20:48


самое, самое
 Создание сайта — студия "Малина", Белая Церковь 2010г.