е-mail:
пароль:

забыли пароль?

регистрация

Чего надобно стране?

"ума"

работы

армии

04.08.2018 19:02

Проблеми з безпритульними тваринами. Хто винен і що робити?


З початку 2013 року мені довелося займатися вирішенням проблем з безпритульними тваринами в місті Біла Церква, але не методами протистояння з місцевою владою, як це звикл

Перш за все треба було налагодити співпрацю з міською владою по комплексному вирішенню проблем з безпритульними тваринами в місті. Була створена нова приватна служба відлову, яка вже не знущалася над тваринами, як це робив відомий відловщик собак від КТП 1028 Олександр Манько, а виловлювала собак гуманними методами. Також була  налагоджена якісна стерилізація собак під контролем зоозахисних організацій, вирішене питання виділення земельної ділянки для притулку безпритульних тварин, прийняті нові правила утримання домашніх тварин, де за моєю ініціативою була введена обов’язкова стерилізація домашніх тварин, які не підлягають розведенню, та система ідентифікації та реєстрації домашніх тварин, яка покликана поставити заслон  поповненню  кількості безпритульних тварин за рахунок викидання домашніх тварин на вулицю. Також була прийнята нова програма регулювання чисельності безпритульних, яка передбачає побудову притулку для них та легалізації перебування тварин у дворах, які знаходяться під опікою та наглядом волонтерів зоозахисного руху. Все нібито прекрасно, але.
По – перше, стерилізація тварин, не може привести до зменшення кількості безпритульних тварин з тієї причини, що у місто з ближніх сіл завозять і викидають мішками цуциків та котів.  
По – друге, у місті існують зграї здичавілих собак, яких не можливо виловити для стерилізації і,  які створюють не аби яку небезпеку для людей.
По - третє, ще більше небезпеку створюють домашні тварини, яких вигулють без поводків та намордників, або взагалі без нагляду.
За офіційними даними щодня у Білій Церкві від покусів собак  страждає до двух осіб, а по неофійним ця цифра перевищує 4 постраджалих в день. Але більшість покусів було зроблено домашніми тваринами, яких вигулювали без поводку та намордника.
Для подолання цих негативних явищ має бути зоополіція, яка саме і контролює виконання правил утримання домашніх тварин, а саме викидання тварин на вулицю, порушення правил вигулу певної категорії домашніх тварин, миттєво реагувати на випадки нападу зграй собак на людей і свійських тварин та випадки жорстокого поводження з тваринами. Домогтися зробити зоополіцію в міській структурі Головного Управління Національної поліції в Київській області мені не вдалося. Надія була на створення муніципальної поліції, де буде окремий підрозділ зоополіції. Принаймні такі були у мене домовленості з представниками міської влади та деякими депутатами.
Нарешті у цьому році рішенням Білоцерківської міської ради було створено комунальне підприємство Білоцерківської міської ради «Муніципальна варта»» з метою профілактики правопорушень і забезпечення охорони громадського порядку на території міста Біла Церква.  
Я декілька разів зустрічався з директором Муніципальної Варти Сергієм Возненко з приводу вирішення питань з безпритульними тваринами та створення муніципальної поліції.  Навіть пропонував гарну кандидатуру на цю посаду, але далі обіцянок справа не зрушила. Все зійшлося  на тому, що мер не затвердив цю пропозицію.
Чому? Мені не зрозуміло. «Муніципальна варта – це той підрозділ, який у подальшому ми плануємо об’єднати з комунальною установою Білоцерківської міської ради «Інспекція благоустрою», який виконує багато важливих функцій по місту. Але найперша – це безпека проживання людей.» -  сказав міський голова Геннадій Дикий 4 травня, коли вручав посвідчення працівникам Комунального підприємства Білоцерківської міської ради «Муніципальна варта».  Чи можна вірити словам мера, що він дійсно дбає про безпеку людей,  після його відмови створити зоополіцію, я  не знаю. Але точно вже зрозумів, що Муніципальна варта створена не для забезпечення безпеки людей, а як чергова годівниця при міській владі. І знаєте, яка в неї основна функція – це за величезні кошти з міського бюджету контролювати виконання різних робіт. Подивіться самі на сайті міської ради http://zvit.pro/jkg які кошти та за що отримує муніципальна варта.
А ми представники зоозахисної громадськості  в цей час не спим по ночам безоплатно на своєму транспорті виставляємо пікети, виловлюємо догхантерів, які отруюють собак, зупиняємо мешканців прилеглих сіл, які мішками привозять тварин та викидають їх у місті, негайно реагуємо на виклики нападу собак на людей (  в основному домашніх), рятуємо тварин, які потрапили у біду та інше.  Але вся ця наша робота виявляється безглуздою. Ми не маємо ніяких повноважень, не маємо право скласти адмінпротокол, накласти штраф, змусити власника небезпечної собаки приборкати її, коли вона нападає на людину. А в цей час муніципальна поліція спостерігає за виконанням робіт. Хоча б це робила. Але ми її за виконанням таких повноважень не разу не  бачили. Тому виникає питання, а чим конкретно вони займаються і яким чином забезпечують так розрекламовану мером безпеку людей?
Тепер трошки про ще один абсурд - це будівництво притулку для безпритульних тварин. До громадської приймальні КВУ звертаються мешканці цілих будинків, де не дуже здорові люди у себе у квартирах влаштували притулок з собак та котів. Смрад, особливо влітку від цих квартир йде шалений, зі стель квартир, що знаходяться поверхом нижче сочаться фекалії. Але ні влада, ні санепідемстанція не реагують. У них один аргумент – немає притулку для тварин, щоб їх туди помістити після вилучення у цих господарів. Я розповідаю меру про ці проблеми і прошу дати пару штатних посад для організації притулку. Все ж є для притулку і земля, і огорожа, і  будинок для персоналу. А ми  силами зоозахисників побудуємо вольєри  і притулок готовий. Ні, тому що для будівництва притулку треба дати аж 18 мільйонів гривень якійсь будівельній організації, щоб вона побудувала приміщення для 150 собак. Це получається 120 тисяч гривень на одну собаку? Що це за проект, де закладені такі кошти? Але ознайомитися з цим проектом так мені і не вдалося.
А тепер на останок ще один абсурд. Куди дивилися депутати міської ради, коли приймали нову «Програму регулювання чисельності безпритульних тварин у місті Біла Церква».  А там написано чорним по білому, що небезпечну собаку тільки тоді можна знешкодити гуманними методами, коли вона вкусить людину і не один раз, а хоча би два. І то, таке рішення має приймати спеціальна комісія, куди має входити зоозахисні організації. Але проблема в тому, що у нас  є такі зоозахисні організації, які взагалі не визнають навіть гуманне знешкодження небезпечнох тварини шляхом  евтаназії. А раз немає притулку, тоді хай вона гуляє і далі по вулицям та кусає людей, бо за думкою таких зоозахисників ці люди цього заслуговують.  І що цікаво чиновники, від яких залежить чи покусає вас небезпечна собака,  бояться таких зоозахисників, щоб не підпасти під санкції статті кримінального кодексу з жорстокого поводження з тваринами. Шановні! Включить мізки. Мова йде по гуманне знешкодження небезпечних тварин. Де тут жорстоке поводження? Законодавство дозволяє евтаназію небезпечних та невиліковно хворих тварин у порядку визначеному місцевими нормативно-правовими актами, чим і є Програма регулювання чисельності безпритульних тварин.
Тепер в мене одна надія на депутатський корпус. Якщо вони не наведуть порядок в порушених мною в цій статті питаннях, то сподіватися більше нема на кого. Хоч самому йди в депутати Верховної Ради, щоб змусити працювати як міську владу так і правоохоронні органи на захист прав людей та їх безпеку в нашому рідному місті Біла Церква..

Голова Київського обласного відділення КВУ,
Юрій Бут

Поведал мируКОМІТЕТ ВИБОРЦІВ УКРАЇНИ
предыдущаяследующая
всего комментариев: 0

сортировать комментарии: от первого к последнему, от последнего к первому
самое, самое
 Создание сайта — студия "Малина", Белая Церковь 2010г.